Adam "Gaduła" Karpierz

Karpierz full1

Jestem absolwentem AWF Kraków. Ostatnio dzielę swój czas między ścianami Korony, a Cube’a, gdzie realizuję się jako trener i routesetter. Poważny tylko kiedy muszę, czyli bardzo rzadko.

Walczę z perfekcjonizmem i prokrastynacją biurokratycznych obowiązków.

Koncentruję się głównie na wspinaniu w skałach. Fanatyk treningu. Mam na swoim koncie m.in. 3 x 8c+ RP w ciągu tygodnia, 8b OS oraz 13 krajów z drogami w przedziale 8b-8c+.

Podczas pierwszej styczności z Tatrzańskim granitem poprowadziłem Opętanie X (VI.6), czyli najtrudniejszą drogę Polskich Tatr pokonując wszystkie wyciągi w drugiej próbie pierwszego dnia. Wspinałem się również na Mallorce w stylu Deep Water Solo, pokonując jako pierwszy w Polsce drogi w stopniu 8b, 8a Fl czy 7c+ OS.

Karpierz full2

Wspinam się połowę swojego życia, a wciąż nie mogę się nacieszyć różnorodnością wspinania! Z każdym sezonem odkrywam coraz więcej istotnych czynników które mogę poprawić. Przez to mam wrażenie, że tak naprawdę w wielu kwestiach nieustannie jestem początkującym wspinaczem. To fajne uczucie – ale jeszcze fajniej jak czujesz, że Twoja słabość zamienia się w mocną stronę.