Kamil Ferenc

Ferenc full1

Wspinanie daje mi dużo radości już przez ponad połowę mojego życia, nie wyobrażam sobie codzienności bez treningów czy bez wyjazdów w skały. Początkowo nie zdawałem sobie sprawy, że wszystko będzie się kręcić wokół niego - znajomi, podróże, czasami też wiele wyrzeczeń.

W 2019 roku zrealizowałem swój największy cel wspinaczkowy prowadząc Papichulo 9a+, na dodatek parę dni później zrobiłem drogę 8c OS co było dla mnie bardzo dużym sukcesem. Jako junior zająłem 9 miejsce na Mistrzostwach Świata oraz 5 miejsce w Pucharze Europy. Patrząc na moją karierę wspinaczkową czuję się w tym momencie spełniony, ale wciąż mam zamiar stawiać sobie wysokie cele. Nie jest to może pokonywanie kolejnych stopni trudności, ale rozwijanie się i czerpanie z każdego metra wspinania maksimum przyjemności.

Bardzo lubię wyzwania, nutkę adrenaliny, spędzanie czasu ze znajomymi i zmęczenie po treningu. Co daje mi niesamowitą radość ? Złapanie flow podczas próby na drodze, maksymalne skupienie na każdym ruchu i danie 100% ze swoich możliwości żeby osiągnąć cel.