Piotr Bunsch

Bunsch full1

Od wielu lat zajmuję się wspinaczką skalną oraz sportową, sporadycznie próbując swoich sił w małych górach. Startowałem w wielu zawodach wspinaczkowych odnosząc liczne sukcesy. Zdobyłem trzy tytuły Mistrza Polski i wygrałem w wielu prestiżowych zawodach towarzyskich. Byłem członkiem kadry narodowej. Obecnie wspieram Polski sport z ramienia zarządu Polskiego Związku Alpinizmu.

Reprezentuje i czynnie uczestniczę w życiu najlepszego polskiego klubu wspinaczkowego KS Korona. Mam na swoim koncie trzy drogi spod znaku 9a i wiele innych trudnych linii z całego świata. Cały swój wolny czas pożytkuje na wspinanie, trening i wyjazdy w skały.

Czasem kieruję swoje myśli w stronę gór. Jeżdżę na nartach i biegam na turach. Wspinałem się w Tatrach i Alpach. Moim największym osiągnięciem w wielkich ścianach jest przejście drogi Freerider w Yosmemite. Wspinanie od zawsze staram się łączyć, a zarazem oddzielać je od kariery zawodowej.

Jestem magistrem inżynierem budownictwa na Politechnice Krakowskiej. Prowadzę wraz z przyjacielem firmę zajmującą się renowacją zabytków.

Lubię czasem coś dobrego ugotować, napić się piwa i zapomnieć o świecie na porządnej imprezie.

Bunsch full2

Uwielbiam wspinaczkę bo pozytywnie wypełnia moją życiową przestrzeń dając możliwość różnorodnych, trudnych konfrontacji fizycznych i mentalnych. Muszę bardzo chcieć, zaciskać zęby, męczyć się, cierpieć, bać, być solidnym i wytrwałym oraz stale na nic innego nie mieć czasu. Wszystko z uśmiechem na ustach.